Vaillant Kombi Arızaları

Vaillant Kombi Arızaları

AtmoTEC pro F22,F23,F24 arızaları

Kombilerin çalışma prensiplerine bakacak olursak hidrolik,pnomatik ,mekanik ve elektrikli sistemler tarafından çalıştığını görürüz.
Mesela kombide baca fanında ki bir problemden dolayı hava prosestadı hava basıncını alamaz ve kontağını kapatamaz.Bundan dolayıda kombi devreye giremez.Buradaki sorun pnomatik, mekanik ve elektriki bir arızadır. Vaillant AtmoTEC Pro kombinizde digital ekranda F22,F23,F24 arızalarından birisini gördüğünüzde Atmo TEC Pro kombinizin su basıncı düşmüş demektir. Kombide kuru yanma yani susuz çalışma oluşur. Buda sirkülasyon pompasına zarar verebilir. AtmoTEC Pro kombinize su almak için kombinizin sağ alt tarafında su doldurma vanası mevcuttur.Su doldurma vanasını açarak 1,5 bar su alıp tekrar kapatın.Kombiniz 1,5 bar su basıncını gördüğünde çalışacaktır.

Şayet su doldurma vanasını açtınız sisteme su girişini duyuyorsunuz fakat manometre yükselmiyor.İşte bu durum tehlikelidir.Su almayı hemen kapatın.Çünkü manometre arızalı olduğu için aldığınız suyu okuyamıyor ve siz hala su almaya devam ettiğinizde basınç 3 barı geçecek ve emniyet ventilini açacak.Aldığınız su dışarı tahliye olacak. Başka bir arıza ise ; Atmo TEC Pro kombinizde 1,5 bar su var ama kombiniz yine F22,F23,F24 arızalarından birini gösteriyor. Bu durumda kombinizin basınç sondası yani kombiye giren suyun basıncını ölçen basınç okuyucusu arızalı demektir.Yani kombinizde yeterli kadar su basıncı var ama basınç sondası bu basıncı okumuyor olabilir. Ayrıca bu arızanın diğer bir sebebi Elektronik Kart da olabilir. Su basınç sondası su basıncı okur Elektronik Karta sinyalini gönderir fakat Elektronik Kart arızalı olduğu için Atmo TEC Pro kombiniz tekrar F22,F23,F24 arızalarından birini verebilir. Arızalar devam ediyorsa Yukarıdaki arızaların çözümü için Çağrı Merkezimi arayıp veya iletişim formu ile randevu talep etmeniz gerekmektedir..

Vuw Plus F22 Arızası

Kombilerin çalışma prensiplerine bakacak olursak hidrolik,pnomatik ,mekanik ve elektrikli sistemler tarafından çalıştığını görürüz. Mesela kombide baca fanında ki bir problemden dolayı hava prosestadı hava basıncını alamaz ve kontağını kapatamaz.Bundan dolayıda kombi devreye giremez.Buradaki sorun pnomatik, mekanik ve elektriki bir arızadır. Vaillant Vuw Plus kombinizde digital ekranda F22 arızası gördüğünüzde Vuw Plus kombinizin su basıncı düşmüş demektir. Kombide kuru yanma yani susuz çalışma oluşur. Buda sirkülasyon pompasına zarar verebilir. Vaillant Vuw Plus kombinize su almak için kombinizin alt tarafında su doldurma vanası mevcuttur.Su doldurma vanasını açarak 1,5 bar su alıp tekrar kapatın.Kombiniz 1,5 bar su basıncını gördüğünde çalışacaktır.

Şayet su doldurma vanasını açtınız sisteme su girişini duyuyorsunuz fakat manometre yükselmiyor.İşte bu durum tehlikelidir.Su almayı hemen kapatın.Çünkü manometre arızalı olduğu için aldığınız suyu okuyamıyor ve siz hala su almaya devam ettiğinizde basınç 3 barı geçecek ve emniyet ventilini açacaktır.Aldığınız su dışarı tahliye olacak. Başka bir arıza ise ; Vaillant Vuw Plus kombinizde 1,5 bar su var ama kombiniz yine F22 arızasını gösteriyor. Bu durumda kombinizin basınç sondası yani kombiye giren suyun basıncını ölçen basınç okuyucusu arızalı demektir.Yani kombinizde yeterli kadar su basıncı var ama basınç sondası bu basıncı okumuyor olabilir. Ayrıca bu arızanın diğer bir sebebi Elektronik Kart da olabilir. Su basınç sondası su basıncı okur Elektronik Karta sinyalini gönderir fakat Elektronik Kart arızalı olduğu için Vuw Plus kombiniz tekrar F22 arızasını verebilir, arıza devam ediyorsa Yukarıdaki arızaların çözümü için Çağrı Merkezimi arayıp veya iletişim formu ile randevu talep etmeniz gerekmektedir..

Vuw Pro 0-1 On-Off Ledi Yanmıyor

Kombiler elektrik ,su ,gaz olmadan çalışamazlar.Kombilerin elektrik bağlantısı genelde 3 Amperlik bir V otomat sigorta ile korumaya alındıktan sonra bağlanmalıdır. Vaillant Vuw Pro kombinizin 0/1 on-off (en alttaki led) ledi eğer hiç yanmıyorsa kombinize elektrik gelmiyor olabilir.Kombinin sigortasında sorun olabilir veya evinizin ana sigorta kutusunda sorunlar olabilir. Vaillant Vuw Pro kombinizin ana kartında sorun olabilir. Kombilerde tesisatta oluşan çamurlaşmalar tesisatta dolaşırken kombinin filtresinden de geçerek kombinin içine de girerler.Tesisat filtresi tıkanabilir.Kombinin içinde ana veya plaka esanjörleri,pompayı,üç yollu vanayı ve hatta boruları bile tıkayabilirler.

Bu tıkanmalar sonucu pompanın tesisatta dolaştıracağı suyun hızı düşer pompa yavaş dönmeye başlar zorlanır.Bunun sonunda kombinin içinde aşırı sıcaklık birikmeleri olur ve sensörlere, pompaya ,üç yollu vanaya ve hatta pompanın zor çalışacağı için aşırı akım çekmesine ve ana kartı yakmasına sebep olur. Vaillant Vuw Pro kombinizde 0/1 on-off (en alttaki led) ledi yanıp sönmeye başladğında ise Vuw Pro kombinizde yukarıdaki anlattığımız aşırı ısınma olaylarından biri meydana gelmiştir demektir. Tesisatınzda tıkanmalar olup olmadığını kontrol ettirmek ve sorunu ortadan kaldırmak için tesisatınızı yıkatmanız ve kombinize ayrıntılı bir şekilde bakım yaptırıp arızalı parça veya parçalar var ise değiştirmeniz gerekmektedir, bu işlemler için çağrı merkezimizden randevu alabilirsiniz.


- UYARI -

Lütfen Kombinize kendiniz müdahale etmeyiniz tesisatçı elektirikçi gibi branşı olmayan şahıslara kombinizi elletmeyiniz. Aksi takdirde kombi hata veya dalgınlıkla yapılacak yanlış işlemde can ve mal kaybına yol açabilecek sorunlar ortaya çıkarır. En sağlıklı çözüm için Çağrı merkezimizden Teknik Servis 0 (212) 274 36 68 randevu alınız.