Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Kombi Bakımı ne kadar sürmektedir?

Cihazınızın durumuna marka ve modeline göre değişmektedir. Ancak ortalama 30 – 60 dakika arasında sürecektir.

Kombimize Ne Kadar Sıklıkta Bakım Yaptırmamız Gerekir ?

Kombinin periyodik bakımı için, kış sezonu öncesi veya kış sezonu sonunda olmak üzere en az 2 yılda bir bakım yaptırılmasını tavsiye etmekteyiz.

Bacalı kombi ile hermetik kombi arasındaki fark nedir?

Bacalı kombilerde fan yoktur. Atık gaz, sıcaklığından dolayı genleşerek yükselir, tabii bir çekim ve baca vasıtasıyla dış ortama atılır. Bu nedenle bacalı kombi cihazları standartlara uygun yapılmış bir bina bacasına bağlanmalıdır. Aksi takdirde bacadan sızan atık gaz ortamdaki kişileri zehirler. Hermetik kombi ise fanlıdır. Atık gaz fan ile iç borudan dış ortama cebri olarak atılırken, dış borudan da yanma havasını yanma odasına çeker. Bu nedenle, hermetik kombi cihazlarının bina bacasına ihtiyacı yoktur, evin dış ortama açılabilen herhangi bir mekanına monte edilebilirler. Ortamdaki havayı tüketmezler ve baca çekiş problemi olmaması nedeniyle ortamdaki havayı kirletmezler.

Kombiniz patlama sesiyle yanıyor

Kombinizin ilk çalışması esnasında alev alması gecikiyorsa.çakmağın geç çakmasından yada gelen gazın geç gelmesinden kaynaklanıyordur.çakmağın geç çakması yanma odasında gazın birikmesi ve daha sonradan çakan çakmağın oluşturduğu kıvılcımla alev almasından kaynaklanır. bu sıkıntı kombinize bakım yaptırmadıysanız devam edecektir.bakım yaptırdıysanız teknik servisizimize başvurunuz.

Kombi içinden su damlatıyorsa veya akıtıyor.

Kombinizin içinde olması gerekenden fazla suyu doldurmuş olabilirsiniz(1.5 bar olmalıdır) kombinizin tesisat bağlantılarında yıpranmalar olabilir. Kombinin genleşme tankında delinmiş veya hava kalmamış olabilir pompanın üzerindeki hava purjörü kireçlenmiş olabilir (teknik servisimize başvurunuz) kombi ve radyatörlere su doldurduğunuz arızalanmış olabilir. peteklerin başalarında bulunan hava alma yerlerinden su alınız veya varsa boşatma vanasından boşaltınız. Bu durum devam ederse teknik servisimizi arayınız.

Sıcak suyu açınca kombi çalışmıyor?

Akış anahtarı çalışmıyor olabilir,diyafram delinmiş olabilir,kiriçlenmeye bağlı olarak iç tamir takımları takılı kalmış olabilir, bu gibi durumlarda hemen çağrı merkezimden randevu alınız.

Kombi gün boyu açık mı kalmalı? Akşam eve gelince mi yakmalı?

Evinizde gün boyunca kimse bulunmuyorsa, akşam belli saatlerde herkes eve dönüyorsa kombinizi tüm gün açık bırakmanız tasarruflu olmayacaktır. Çalışan bir çift, öğrenci çocuklardan oluşan aile için tavsiyemiz programlanabilir dijital bir kombi kullanarak eve giriş saatinden bir saat öncesine kombinin çalışmasının programlanmasıdır. Böylece evde olunmayan saatlerde yakıt tasarrufu sağlanabilir. Kombinizde programlanabilir özelliği yok ise daha detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arıyarak çözüm önerlimizi öğrenebilirsiniz.

Kombiden Gaz Kokusu Gelirse?

Kombinin güvenli ve sorunsuz çalışması için mutlaka periyodik bakımlarının gerçekleştirilmesi gerekiyor. Zira gaz kaçağı gibi durumlar hane içerisinde tehlike yaratabiliyor. Böyle bir durumda cihazın gaz vanası ve ana dağıtım vanası kapatılmalıdır. Gaz kaçağının tespit edilmesi içinde İGDAŞ aranarak durum ihbar edilmelidir. Kullanıcılara önemli bir not; gaz kokusunu gidene kadar elektrik anahtarı, kibrit gibi aletler kullanılmamalıdır.


- UYARI -

Lütfen Kombinize kendiniz müdahale etmeyiniz tesisatçı elektirikçi gibi branşı olmayan şahıslara kombinizi elletmeyiniz, en sağlıklı çözüm için Çağrı merkezimizden 0 (212) 274 36 68 randevu alınız.